wtorek, 22 sierpnia 2017

KLUCHATON 2017 (Podsumowanie)

Ostatnio miałam możliwość wziąć udział w genialnym maratonie czytelniczym, którego zorganizowanie zawdzięczamy m.in Remi z kanału Lilacwix oraz Marii z kanału Maria z kukurydzy. Kluchaton trwał od 14 do 20 sierpnia, a wyzwania były bardzo różnorodne, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie wypełniłam wszystkich, ale i tak wzięłam sobie na cel ponad połowę z nich. 
Mówiąc ściślej: Do przeczytania miałam pięć książek (1986 stron). Jakie tytuły wybrałam, do jakich kategorii je przypasowałam i jak mi poszło? Ciekawych zapraszam do podsumowania.Moja Kluchatonowa lista książek prezentowała się następująco:
1. Harry Potter i Komnata Tajemnic (J.K.Rowling)
Powieść tę przypasowałam do dwóch kategorii: Alex Fierro – książka z zieloną lub różową okładką; Thalia Grace – książka autora, do którego pałasz nieśmiertelną miłością oraz Neferet – książka z bohaterem tak złym, jak sama ciemność. 
Z czytaniem nie miałam problemu i poszło mi to niezwykle szybko (mimo że maraton rozpoczęłam niezbyt pozytywnie, a mianowicie – przeziębieniem).
PRZECZYTANE!

2. Oddam Ci słońce (Jandy Nelson)
Tym razem padło na następujące wyzwania: Dorian Gray – książka napisana pięknym językiem lub klasyk; Luna Lovegood – książka dziwna, ekscentryczna; Inej Ghafa – książka, której przeczytanie jest dla ciebie wyzwaniem i Gabriel Boutin – książka z bohaterem lgbtqia+. 
Tutaj szło mi nieco gorzej, bo pozycja od początku była słaba. Mimo że wszyscy wychwalali ją nad niebiosa i zaręczali, że przypadnie mi do gustu. Czy ostatecznie mi się spodobała? O tym w recenzji, już wkrótce. 
PRZECZYTANE!

3. Drugie bicie serca (Tamsyn Murray)
Ta książka została dopasowana do jednej kategorii: William Herondale – książka z piękną, lecz tragiczną historią.
Historia również była zachwalana, a ciekawiła mnie od początku, ponieważ poruszała tematykę przeszczepu serca.  Moja opinia również niebawem!
PRZECZYTANE!

4. Korona w mroku (Sarah J. Maas)
Drugi tom Szklanego tronu okazał się idealny do wyzwań: Syriusz Black – książka, która jest źle oceniana; Richard Gansey – książka z motywem władcy; Vin – książka z silną kobiecą postacią; Celaena Sardothien – książka z dużą ilością akcji. 
Już spieszę z wyjaśnieniem, dlaczego dałam ją do pierwszej z kategorii, bo jeszcze źle mnie zrozumiecie. Po protu wśród moich znajomych krążą o tym tomie negatywne opinie. A że mnie pierwsza część podobała się dość średnio, zastanawiałam się, czy tej uda się przypaść mi do gustu. 
PRZECZYTANE!

5. Duma i uprzedzenie (Jane Austen)
Do kategorii: Inej Ghafa – książka, której przeczytanie jest dla ciebie wyzwaniem; Dorian Gray – książka napisana pięknym językiem lub klasyk. 
Ta powieść była taką dodatkową furtką, w razie jakbym skończyła wszystko przed czasem, a dalej chciała się dobrze bawić, biorąc udział w maratonie. No i tutaj zaliczyłam porażkę, bo nie dałam sobie z tą powieścią rady.
NIEPRZECZYTANE! (90/368)

Kluchaton był zdecydowanie ciekawym przeżyciem i na pewno wezmę w nim udział za rok (o ile będzie organizowany). Jestem ogromnie zadowolona ze swojego wyniku. Przeczytałam 1708 stron na 1200 wymaganych, więc jest nie najgorzej! 
A Wy braliście udział w tym maratonie czytelniczym? Jeśli tak, podzielcie się wynikami!  

10 komentarzy:

 1. Ja jestem beznadziejna w tego typu sprawach, dlatego podziwiam twój wynik.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie: booki-v.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie brałam udziału, bo niezbyt mi się chciało, ale może w następnej edycji, bo ogólnie to lubię maratony ;) Jeśli chodzi o "Oddam ci Słońce" to czytałam inną książkę tej autorki i była ona ogromnym wyzwaniem, jeśli chodzi o przeczytanie. Zrezygnowałam po mniej niż 100 stronach, bo język brzmiał, jak pseudopoetycki bełkot (cytując Alicję).

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy bym podołała, więc nie brałam udziału. Za to gratuluję Tobie świetnych wyników, naprawdę dobrze Ci poszło :) "Harry Potter" ♥ "Oddam Ci słońce" ma mnóstwo różnych opinii, jedni ją kochają, a drugim się nie podoba. Uh drugi tom serii "Szklany tron", czemu ja wszędzie to widzę? Chyba ta seria się nie podda, póki jej nie przeczytam xD Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, ze "Oddam ci słonce" Cię rozczarowało :/ Mi książka szalenie się podobała. Jedna z lepszych młodzieżówek, jakie czytałam. Jestem ciekawa Twojego zdania, dlatego czekam na recenzje.
  Ponad 1700 stron w tydzień to świetny wynik. Gratuluję!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Chociaż słyszałam o Kluchatonie, nie brałam w nim udziału. W ogóle nigdy nie brałam jeszcze udziału w maratonie czytelniczym! Zawsze z jakiegoś powodu rezygnuję... Co do książek, to jestem ciekawa Twojej opinii o Oddam ci słońce, bo sama niedawno czytałam tę książkę. A Harry to życie <3

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kluchaton był moim pierwszym maratonem z czystym sercem powiem, że warto spróbować udziału w takich rzeczach.

   Usuń