sobota, 16 września 2017

Kto podbił nasze serca w OUAT?

Kolejny post w ramach akcji z Julką z Reading is my superpower, mającą na celu umilić osobom, oglądającym serial Dawno dawno temu czas oczekiwania na sezon siódmy serialu, zbliżający się wielkimi krokami. Odsyłam Was do poprzednich postów i zapraszam na kolejny, już trzeci z pięciu!
Dzisiaj postanowiłyśmy opowiedzieć Wam trochę o naszych ulubionych postaciach oraz powodach, które sprawiają, że je lubimy.  
Na początku przedstawię Wam moich ulubieńców, a potem, innym kolorem, zaznaczę faworytów Julii!

 1. Rumpelstilskin
Mówiłam to, mówię i mówić będę. Mimo wszystkich niedociągnięć, pomyłek i kłamstw, Rumpel pozostaje moją ulubioną postacią. Wydaje mi się, że ma najbardziej złożony charakter i tak naprawdę nie wiadomo, jaki będzie jego kolejny ruch. Ubóstwiam sam fakt, że twórcy przedstawili go jako Bestię, kocham jego związek z uroczą Belle i scenę z wyszczerbioną filiżanką!
A sezon szósty pozostawia wiele nadziei w moim serduszku i myślę, że tym razem nasz Krokodyl naprawdę się zmienił. Dla rodziny.
2. Captain Hook
Mój osobisty, wewnętrzny, ogromny crush! Pamiętacie złowieszczego Kapitana Haka z bajeczki o Nibylandii? To właśnie on. 
Uwielbiam sposób, w jaki zarysowano charakter Killiana, w jaki pokazano, kiedy zaczęła się liczyć dla niego tylko i wyłącznie zemsta na swoim największym wrogu.
Dodatkowo, pokazał on, że dla tych, których kocha, jest gotów się zmienić, porzucić dawne życie i zacząć funkcjonować od nowa. 

3. Robin Hood
Ostatnie odcinki piątego sezonu naprawdę złamały mi serce, ale nie zmieniły tego, że nadal kocham Robin Hooda. To on ujrzał w Reginie dobro, to on był gotów zrobić wszystko dla miłości.
Okazał się być naprawdę dobrym człowiekiem i chyba za to kocham go najbardziej. Za tę wewnętrzną dobroć i honorowość. 
Ale wiadomo, to w końcu złodziej. Nikt nie może być honorowy względem każdego. Przynajmniej nie od początku.4. Regina Mills
Tutaj zafascynowało mnie przede wszystkim to, ile człowiek jest w stanie zrobić dla osób, które kocha. I nie chodzi mi stricte o osoby, które są z nimi w związku (chociaż również o nie).
Na początku poznajemy Reginę jako Złą Królową, brutalnie poszukującą zemsty na Śnieżce, a zarazem jako surową panią burmistrz. 
Potem wszystko się zmienia, zaczyna jej zależeć na Henrym oraz własnym, szczęśliwym zakończeniu. W tej postaci możemy znaleźć dość ciekawe przesłanie. Każdy z nas zasługuje na odrobinę szczęścia, nieważne jaki jest.5. Emma Swan
Zwykle nie pałam jakimś szczególnym uczuciem do głównych bohaterów. Nieważne, czy chodzi o seriale, czy książki... Po prostu ich nie trawię. Z Emmą jest jednak inaczej.
Poznajemy zawziętą, skrzywdzoną przez trudne dzieciństwo osobę, która całą sobą pragnie, by każdy dostał swoje szczęśliwe zakończenie, zwłaszcza jej syn.
Wie, co powinna zrobić, zna swoje przeznaczenie i, co moim zdaniem jest najważniejsze, nie cofa się po dokonaniu wyboru, nieważne, jak bardzo odczuje jego konsekwencje.
1) Regina Mills to zdecydowanie moja ulubiona postać z Once Upon a Time, a może nawet ze wszystkich seriali, jakie oglądałam. Dlaczego? Odpowiedź może nie jest oczywista, w końcu ta kobieta ma na rękach krew niewinnych ludzi. Jednak już od pierwszych odcinków zauważyłam, że Królowa po prostu chcę dostać swoje szczęśliwe zakończenie. Z każdym kolejnym sezonem powoli odkrywaliśmy jej przeszłość, która pozwoliła nam zrozumieć, dlaczego Regina postępowała tak, a nie inaczej. Serce mi pęka za każdym razem, gdy tylko pomyślę o tym, co przeszła. Dzięki Henry'emu przeszła ogromną przemianę i gdy spotkała Robina, byłam pewna, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jednak wszyscy wiemy, jak to się skończyło... Jednak mimo to Regina się nie poddała. Nawet gdy wszyscy widzieli w niej tylko Złą Królową, była silna. Już nie wspomnę o aktorce, która wcieliła się w tą bohaterkę, bo nie ma słów, które byłyby w stanie opisać tego, jak fenomenalnie odgrywa tą rolę. No i jej poczucie humoru! Gdy Once Upon a Time miało jakiś słabszy moment, wystarczyło jej jedna zdanie i już przestawaliśmy zwracać uwagę na wszystkie niedociągnięcia.


2) Jeśli sądziliście, że w zestawieniu moich ulubionych bohaterów znajdziecie Śnieżkę, albo Księcia to niestety muszę Was rozczarować. Mam słabość do złoczyńców. Moim kolejnym ulubieńcem jest Rumpelstiltskin. To kolejny bohater, który chciał mieć po prostu szczęśliwą rodzinę, a wyszło jak zwykle... Jest jedną z najbardziej fascynujących postaci w serialu. Bella bardzo go zmieniła, ale przez wszystkie sezony Rumple stał na granicy dobra i zła, dzięki czemu nigdy nie wiedzieliśmy do końca, czego się spodziewać.  Raz zachowuje się jak bezduszny morderca, a czasem ratuje życie, ale tak naprawdę wszystko zawsze robił pod siebie i pod tych, na których mu zależało. Potrafił być bezlitosny - zabijać i torturować, ale  potrafił też kochać, o czym może świadczyć jego miłość do synów - Baelfirea i Gideona.3) Killian Jones to kolejny bohater, który ujął mnie swoją przemianą. Za wszelką cenę pragnął dokonać zemsty na krokodylu, który zamordował ostatnią osobę, na której mu zależało. Jednak mimo łatki złoczyńcy wziąć udział w misji ratunkowej w Nibylandii, a tam to już chyba wszyscy go pokochali! Uwielbiam Hooka w każdym sezonie, ale trzeci to prawdziwa perełka, szczególnie jego sceny z Davidem. Killian sam powiedział, że całe swoje życie walczył, by nie poddać się złu, ale po wydarzeniach z sezonu piątego możemy powiedzieć, że każdego dnia wychodzi zwycięsko z tej potyczki.

3 komentarze:

 1. Regina, Rumpel, Hook <3 Uwielbiam i kocham! Bez nich ten serial nie byłby taki sam. Dobrze, że zobaczymy ich w siódmym sezonie. Ubolewam nad tym, jak charakteryzowali Emmę w ostatnim sezonie. Wyglądała... strasznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Emma i Regina to są dwie moje ukochane postacie <3

  https://oddychajaca-ksiazkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Aaach, muszę wrócić do tego serialu! Właściwie sama nie wiem, dlaczego przestałam go oglądać. A Rumpla też najbardziej uwielbiam, zamówiłam sobie nawet kiedyś bluzę z napisem "Rumpelstiltskin <3" xD

  Pozdrawiam :)
  Niebieskie Iskry

  OdpowiedzUsuń