środa, 7 listopada 2018

Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj ,,Nasze życzenie"!

Jeśli w ostatnim czasie śledziliście moje posty, doskonale wiecie, jak bardzo pokochałam Nasze życzenie od Tillie Cole, czyli powieść, która tydzień temu wyleciała spod skrzydeł Wydawnictwa Filia. Powieść ta zawładnęła moim sercem jeszcze mocniej niż Promyczek, który pozostawił we mnie olbrzymią pustkę. 
Choć nie jestem patronką tej książki, w pewien sposób czuję się jak jej ciotka, bo wciskam ją dosłownie każdemu: wszystkim przyjaciółkom, mamie, a nawet przypadkowym ludziom, którzy proszą na forach o polecenie dobrej pozycji. Ktoś z Was również będzie miał okazję, by ją przeczytać. Możliwe, że będziesz to właśnie Ty.

Postanowiłam, że zorganizuję konkurs!
Chciałam poczekać do 300 obserwatorów, ale przeczytałam tę powieść jakieś dwa tygodnie temu i do tej chwili nie otrząsnęłam się po wydarzeniach, przed którymi postawiła mnie Tillie Cole. Uznałam więc, że samo przeczytanie tego tytuły jest w sobie niezwykłą okazją.
Zatrzymajcie się, naprawdę, ta książka jest fenomenalna. 

Regulamin konkursu: 
1. Organizatorką konkursu jest właścicielka bloga ,,Heavy Books"
2. Sponsorem nagrody jest organizatorka i to ona pokrywa w całości koszty wysyłki.
3. Nagrodą w konkursie jest nowy egzemplarz książki Nasze życzenie autorstwa Tillie Cole. 
4. Do konkursu może zgłosić się każdy kto:
a) publicznie zaobserwuje bloga ,,Heavy Books"
b) posiada adres korespondencyjny na terenie Polski 
c) polubi fanpage ,,Isabelle West" (nie jest to konieczny warunek, ale będzie mi bardzo miło)
d) odpowie na pytanie konkursowe
5. Konkurs trwa od 7.11.2018 do 21.11.2o18 do godziny 23:59. 
6. Zwycięzca zostanie wybrany subiektywnie. Wybieram uczestnika, którego odpowiedź spodoba mi się najbardziej.
7. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 28.11.2018.
8. Organizatorka kontaktuje się ze zwycięzcą drogą mailową. Czekam 3 dni na odpowiedź zwrotną, po tym czasie wybieram kolejnego zwycięzcę.
9. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dn. 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych/ Dz.U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późń. zm./
10. Dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu podawane są przez zwycięzców dobrowolnie, ale jednocześnie są niezbędne do wzięcia udziału w konkursie. Wyżej wymienione dane osobowe uczestnika konkursu będą przetwarzane tylko w celu przesłania nagrody na podany przez niego adres. Dane osobowe uczestnika nie będą wykorzystywane w żadnym innym celu poza dostarczeniem nagrody. Biorąc udział w konkursie uczestnik zgadza się również na wykorzystanie wizerunku oraz treści komentarza biorącego udział w konkursie w celu ogłoszenia wyników konkursu na Facebooku Isabelle West. Powyższe dane/wizerunek nie będą wykorzystywane w żadnym innym celu. Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na powyższe warunki. Uczestnikom przysługuje prawo usunięcia swoich danych osobowych.
11. Wzór zgłoszenia:
Obserwuję jako:
Email:
Zadanie konkursowe:
Zapoznałam/em się z regulaminem.
12. Wszystkie sprawy, które nie są regulowane regulaminem, rozstrzyga organizatorka.
13. By konkurs się odbył, musi zgłosić się min. 5 osób. 

Zadanie konkursowe: Podaj tytuł piosenki, którą każdy powinien usłyszeć choć raz w swoim życiu. Odpowiedź uzasadnij.

Uczestnikom życzę powodzenia, a w razie wątpliwości zapraszam do kontaktu.


15 komentarzy:

 1. Jako, że nie będę brać udziału w konkursie to mogę wszystkim polecić(wcisnąć :V) "Bad Liar" Imagine Dragons, które wyszło wczoraj, a nie wychodzi z mojej głowy i wszyscy musicie tego posłuchać. XD <3

  OdpowiedzUsuń
 2. K2 ft. Buka - 1 Moment ❤️ polecam jak najbardziej. Piosenka, która daje do myślenia, nad sensem życia, ukazuje jak życie jest kruche i krótkie, daje motywację do robienia rzeczy nowych - szalonych jak i banalnych. Uświadamia, żeby nie marnować czasu, tylko z życia brać ile się da. Dla mnie piosenka bardzo motywująca, dlatego polecam ją wszystkim, żeby się wsłuchali w tekst i pomysleli ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Obserwuję jako: Sandra
  Email: sunreads1@gmail.com

  Uważam, że każdy powinien poznać utwór Vancouver Sleep Clinic - "Someone to Stay". Teraz kojarzy mi się on melancholijnie, ale kiedy po raz pierwszy go usłyszałam, byłam w ogromnym dołku emocjonalnym, przechodziłam naprawdę trudny okres w swoim życiu, jednak ta piosenka uświadomiła mi kilka rzeczy. Że nikt nie naprawi za mnie problemów, a także że muszę sobie przypomnieć, jak to jest kochać samą siebie. Kiedy nie musiałam kwestionować wszystkich swoich decyzji, nie wyolbrzymiałam swoich wad i nie przyszło mi do głowy, że coś jest ze mną nie tak. Kiedy wydawało mi się tylko kwestią czasu, aż spotkam właściwą osobę i czułam się godna miłości, a także do powrotu do czasów, kiedy nie pozwalałam słowom innym mnie definiować, bo byłam swoją własną siłą. No więc ten utwór już chyba zawsze będzie mnie podnosił na duchu i zajmował ważne miejsce w moim sercu, mimo dość smutnego, ale pełnego nadziei wydźwięku.

  Zapoznałam się z regulaminem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obserwuję jako Marta W.
  Email: zaczytanaja21@gmail.com
  Wybieram piosenkę Anne Marie "Perfect to me"
  Nie mam pojęcia, jak to się stało, ale usłyszałam ją pierwszy raz na koncercie w Warszawie w te wakacje. Usłyszałam i już po pierwszej zwrotce płakałam. Tekst trafił do mnie i poraził mnie. Było to dokładnie to co chciałam usłyszeć. Że jestem perfekcyjna dla siebie. Wow, takie proste słowa, a jednak były dla mnie odkrywcze. Mimo tego że inni nie zauważają moich wad, ja mam wiele kompleksów, z którymi nie mogę sobie poradzić. Jednak ta piosenka działała na mnie jak lekarstwo. Słucham jej teraz bardzo często. Myślę, że każdy kto jest przytłoczony codziennością, brakiem akceptacji i stresem może odnaleźć w tej piosence pomocne wersy. Zachęcam i polecam!

  Znam regulamin.

  POCZYTAJ ZE MNĄ

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuję jako: Emilia Kubik
  Email: emiliakubik91@gmail.com
  Lubię jako: Księgarnia wspomnień :)
  Zadanie konkursowe: Uważam, że każdy powinien znać piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Argumentów ZA, mogłabym tutaj umieszczać naprawdę całe mnóstwo. Piękno tkwi w szczegółach. Życie zaś to najceniejszy dar i szczegół, który umyka nam w codzienności. Jeśli poświęcimy chwilkę, odrobinę, moment i zatrzymamy się, łapiąc kilka oddechów, zauważymy tak naprawdę sens, cel, odwagę, by łapać marzenia - te najmniejsze i skromne. Co ma większą siłę niż nasza historia, nasza przyszłość i czas. Co pozwala nam codziennie oddychać, uśmiechać się i wierzyć w cuda? Właśnie pewność, że wiele dni jeszcze przed nami, że przyszłość jest, była i zawsze będzie! Przyznam szczerze, że nie ma lepszego utworu, który wzrusza, porusza, nakłania do refleksji i pozwala zrozumieć, co tak naprawdę w życiu ma największą, najcenniejszą wartość.
  Zapoznałam/em się z regulaminem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obserwuję jako: Monika
  Email: malisha@vp.pl
  Zadanie konkursowe: Uważam, że każdy powinien usłyszeć choć raz piosenkę happysad "Damy radę", która pozytywnie nastraja i pokazuje, że są momenty złe, lecz jak komuś zależy to przetrwa wszystko.
  Zapoznałam się z regulaminem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Obserwuję jako: Czytelnia Dominiki
  Mail: dominika.justyna@poczta.onet.pl

  Ciężko wybrać jedną godną polecenia wszystkim piosenkę, kiedy jest tak wiele wspaniałych i wartych uwagi utworów, jednak bardzo odważnie postawię na "Fix you" od Coldplay. Nie wiem czy są osoby, które jej nie znają, ale Ci co znają na pewno odnajdują w niej coś pięknego, bo nie da się obok niej przejść obojętnie.Jest napisana z wyczuciem i miłością, a te emocje słychać w każdym słowie i każdym wyśpiewanym wersie. Ostatnio natknęłam się na koncertowe nagranie tej piosenki z Sao Paulo i jeszcze mocniej się w niej zakochałam. To niesamowite jak w jednej chwili tysiące ludzi ją śpiewają, mają łzy w oczach i do linijek tekstu dopasowują własne doświadczenia życiowe. "Fix you" zawsze będzie mieć specjalne miejsce w moim sercu i każdy kto jeszcze jej nie zna powinien przesłuchać jej choć raz, a potem poleci z górki :)

  Zapoznałam się z regulaminem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Obserwuję jako: Thieving Books
  Mail: morus1@vp.pl

  Chyba nie ma na świecie jednej takiej piosenki. Są ich tysiące, niespodziewanie wkradają się do naszych umysłów i pozostają w pamięci na długie lata. Często nieświadomie, tak jak w moim przypadku było z utworem "Bless the Broken Road" Rascal Flatts. To kompletnie nie mój gatunek, nie mój świat - nigdy nie słuchałam country. A jednak usłyszałam ją przez przypadek w jakimś filmie i tak mocno zapadła mi w pamięć, że przez kilka dni przeczesywałam cały Internet zanim trafiłam na wykonawcę. A później przepadłam słuchając jej na okrągło - głębi głosu, harmonii, spokoju płynącego z każdego słowa, prawdziwego piękna oraz samego tekstu, który przecież jest tak bardzo prawdziwy. To piosenka, która całkowicie mną zawładnęła, wzruszyła i do dziś żadna inna nawet się z nią nie zrównała. Bo opowiada historię i przypomina o tych emocjach, o których na co dzień się nie pamięta. Bo zrywa granice, pokazując, że gatunek nie ma znaczenia, gdy do głosu dopuszczana jest liryczna wrażliwość :)

  Zapoznałam się z regulaminem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie biorę udziału, ale wszystkim uczestnikom życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Obserwuję jako: Małgorzata Kruszec
  Email: malgorzata.kruszec@gmail.com
  Pytanie: Moim zdaniem taką piosenką, którą każdy powinien usłyszeć (i myślę, że mało kto nie słyszał) jest "Imagine" Johna Lennona. Piosenka o tak niesamowitym wydźwięku, do tego tak melodyjna, pozytywna, wręcz kojąca. Bo któż by nie chciał zobaczyć świata spokojniejszego, łagodniejszego, pełnego dobra, pokoju. Po prostu piękniejszego...

  Zapoznałam się z regulaminem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie zdarzyło mi się chyba jeszcze nic wygrać, więc nawet nie próbuję! ;)
  Ale życzę innym powodzenia.

  Zapraszam do siebie - http://hiddenxguns.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ojejku, ale super, że organizujesz konkurs z tą książką, słyszałam same pozytywne opinie na jej temat.
  http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/11/plener-taki-jak-ty-gabriela-gargas.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Obserwuję jako: Basia Po
  Email: chinouk@tlen.pl
  Zadanie konkursowe: https://www.youtube.com/watch?v=9-3lpscXPrw&feature=youtu.be (uzasadnić nie potrafię, to po prostu trzeba usłyszeć i poczuć, a najlepiej słuchać z zamkniętymi oczami)
  Zapoznałam się z regulaminem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Naomi Stark
  Email: naomi.stark.malfoy@gmail.com
  Zadanie konkursowe:
  Szczęśliwsza.
  Człowiek, choć nazywany istotą rozumną, nie zawsze przejawia jakiekolwiek rozumne przebłyski, nie świeci rozumem. Zazwyczaj wynika to z faktu jego własnej ignorancji.
  I nie docenia tego, co ma. Narzeka na wszystko, nic mu nie odpowiada. Nie poświęca uwagi małym i dużym rzeczom we własnym życiu. Gubi rytm.
  Zapomina o czymś tak ważnym, tak istotnym w jego życiu, jak miłość. Zaniedbuje swoich bliskich. Zapomina o tych, których określa mianem "najważniejszych".
  A potem się budzi.
  Za późno otwiera oczy i patrzy, jak osoba, która była jego i tylko dla niego, odchodzi.
  I już jej nie ma.
  Zostaje pustka. A z tyłu głowy uświadamia sobie, że ona teraz jej szczęśliwsza. Bo choć kochał najmocniej, nie umiał. Nie umiał kochać, nie umiał pamiętać.
  A skoro kocha, to dlaczego ranił?
  "Happier" to piosenka, która nakłania do refleksji. Teledysk pokazuje miłość, jako coś ulotnego - coś, co można stracić, co może zniknąć i odlecieć jak balon.
  I pozostaje tylko pytanie: kochać czy ranić? No i kolejne, czy pozwolić odejść... Bo przecież najlepiej, kiedy nie tylko jedna ze stron jest szczęśliwsza..

  Zapoznałam się z regulaminem.

  OdpowiedzUsuń