niedziela, 5 lutego 2017

IUVI ZAPOWIADA

Wielkim krokiem zbliżają się premiery lutego i – powiem Wam w sekrecie – jest czego wyczekiwać! A dlaczego? Czy umiem podać sensowne argumenty za tym, że 15 lutego będzie niesamowitym dniem? A i owszem! Z wielką przyjemnością przedstawiam wam zapowiedzi Wydawnictwa IUVI, które ostatnio nas niezwykle rozpieszcza! 
Naturalnie, recenzje obu książek pojawią się na moim blogu.
Czekacie na którąś z nich?

Tytuł: Całkiem obcy człowiek

Autor: Rebecca Stead 

Data wydania: 2017-02-15 

Format: 13,5x20,5 cm 

Liczba stron: 328 

ISBN: 978-83-7966-030-8 

Cena: 29,90 zł - premiera 15.02.2017

Która to prawdziwa ty? Ta, która zrobiła coś okropnego, czy ta, która się przeraziła tym, co zrobiła? I czy jedna może przebaczyć drugiej?” Bridge, Tabitha i Emily znają się od zawsze, ale ten rok testuje ich przyjaźń. Em ma chłopaka (tak jakby), który prosi ją o szczególnego rodzaju zdjęcia. Tab jest młodą feministką i potrafi przejrzeć każdego na wylot, a Bridge z jakiegoś powodu zaczęła nosić kocie uszy i wciąż stara się zrozumieć, dlaczego przeżyła wypadek, którego nie powinna przeżyć. Są najlepszymi przyjaciółkami i kierują się jedną zasadą: nigdy nie kłócić się ze sobą. Czy to pomoże im przetrwać? Sherm usiłuje zrozumieć, dlaczego ludzie rozstają się po wielu latach małżeństwa i jak to jest przyjaźnić się z dziewczyną, a dla pewniej licealistki Walentynki okażą się najtrudniejszym dniem w życiu. A, i jeszcze Jamie, poważny starszy brat, którego głupi zakład z kumplem kończy się… no, prawie katastrofą. Całkiem obcy człowiek to niezwykła książka o miłości i przyjaźni, zaufaniu i zdradzie, chłopakach i dziewczynach… O nastolatkach, z których każdy usiłuje znaleźć własny sposób, by przetrwać w wariackim świecie, nie łamiąc sobie serca, i nie zwariować.


Tytuł: Piasek Raszida

Autor: Brandon Sanderson 

Data wydania: 2017-02-15

Format: 13,5x20,5 cm

Liczba stron: 312 

ISBN: 978-83-7966-029-2

Cena: 29,90 zł - premiera 15.02.2017

Bohater z talentem do… bycia wyjątkową ofiarą losu? Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku? Śmiertelne zagrożenie ze strony… Bibliotekarzy? Naprawdę?! Alcatraz Smedry nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje paczkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Prezent zostaje jednak niemal natychmiast skradziony. To uruchamia lawinę zdarzeń, które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy walczącej przeciwko Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom zdobyć władzę absolutną. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talent do bycia wyjątkową ofiarą losu…

7 komentarzy:

 1. Zapowiadają się dwie świetne książki, a Całkiem Obcy Człowiek przeczytam na pewno, bo brzmi tak prosto, ale porusza fajne wartości. Nie mogę się doczekać premiery :)
  Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie na nową recenzję,
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam w zapowiedziach tą pierwszą i bardzo chcę ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe zapowiedzi. Mam nadzieję, że uda mi się upolować "Całkiem Obcego Człowieka"
  Pozdrawiam
  Książkomania

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Całkiem Obcy Człowiek" wydaje się bardzo ciekawy. Lubię, kiedy funkcję głównych bohaterów w książce pełni grupka przyjaciół :)

  Pozdrawiam cieplutko!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsze słyszę o tych książkach i w sumie to nie do końca moje klimaty, ale "Całkiem obcy człowiek" zapowiada się ciekawie :D

  Pozdrawiam,
  Niebieskie Iskry

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki nie za bardzo w moim stylu, aczkolwiek kiedyś dla powrotu do lat młodości może pokusiłabym się o przeczytanie tej pierwszej ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem, czy "Całkiem obcy człowiek" przypadłby mi do gustu, bo fabuła tej książki wydaje się być dosyć prosta, ale "Piasek Raszida" na pewno muszę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń